משלוחים ו take away

תודה גדולה לחברת קייטרינג סלומון על כתיבת המאמר

משלוחים ו take away הם נפוצים מאוד, וכמעט כל עסק בתחום המזון מציע את השירות הזה, כולל מסעדות, סושיות, עוגות מעוצבות, פיצריות וכן הלאה. אבל לא כל עסק יכול להציע שירות איכותי. הנה כמה פרמטרים לבחינת איכות השירות.

בשנים האחרונות, כולנו נמצאים במרוץ נגד הזמן, ומנסים להספיק כמה שיותר דברים בתוך מסגרת זמן מצומצמת מאוד. לפעמים אנחנו נעזרים בשירותים שיכולים לחסוך מאתנו הרבה זמן, ואין לנו שום בעיה להשקיע קצת יותר כסף ממה שהיינו משקיעים אם היינו עושים את העבודה בעצמנו. זה נכון גם בהקשר של אוכל, ולכן שירות משלוחים ו take away הוא נפוץ ומבוקש כל כך.

היתרונות של שירות טייק אווי ומשלוחים

האפשרות שעומדת לפנינו להזמין משלוח עד הבית או לקחת טייק אווי חוסכת מאתנו זמן רב שהיינו מבזבזים אם היינו יושבים בבית העסק שממנו קנינו את האוכל. בזמן שאנשים אחרים יושבים שם ואוכלים, אנחנו יכולים לקחת את האוכל הביתה, או לחילופין לדאוג שיביאו את האוכל עד לפתח ביתנו, ובזמן ההמתנה לאוכל ו/או בזמן שאנחנו אוכלים, אנחנו יכולים לעשות דברים חשובים, כמו מטלות הקשורות למשק הבית, עבודות ללימודים או למידה לפני בחינות, אולי אפילו לעשות עבודה מהבית, וכן הלאה.

הרבה פעמים, שירות take away ומשלוחים עד הבית חוסכים מאתנו גם כסף. אומנם יש כמה בתי עסק בתחום המזון (מעטים מאוד) שגובים סכום סמלי על שירות משלוחים, תלוי בסכום ההזמנה, אך במקביל אנחנו יכולים לחסוך כסף על הנסיעות הלוך וחזור. וכפי שכבר ציינו, אנחנו חוסכים לעצמנו זמן יקר, והרי זמן שווה כסף.

איכות שירות משלוחים וטייק אוויי

על אף העובדה שהשירותים הללו חוסכים לנו זמן, וגם אם אנחנו משלמים פחות עבור האוכל בעקבות הזמנת השירות, לעומת מי שיושב לאכול בבית העסק, אין זה אומר שאנחנו לקוחות סוג ב'. במילים אחרות, אנחנו צריכים לקבל שירות באותה הרמה שהיינו מקבלים אם היינו יושבים במסעדה הנבחרת, הסושיה, וכדומה. אדרבא, השליחים מצפים מאתנו לתת להם טיפ, ועליהם לעשות את העבודה הטובה ביותר כדי שיקבלו את הטיפ בזכות ולא מתוך תחושת מחויבות או אי נעימות.

יש כמה דברים שמשפיעים על איכות השירות, והם:

מהירות- כמה מהר אנחנו מקבלים את המנות שהזמנו? אם אנחנו לוקחים טייק אווי בעצמנו מבית העסק, כמה זמן נחכה כדי לקבל את האוכל מוכן וארוז? ואם מדובר במשלוחים, כמה זמן נצטרך להמתין בבית עד שיגיע השליח עם האוכל שהזמנו? והאם כשהאוכל יגיע הוא יהיה בטמפרטורה הרצויה?

שירות- האם בית העסק ערוך ומוכן לבעיות בשירות הטייק אווי, ובפרט בשירות המשלוחים? האם הוא מספק לשליחים פתרונות שיעזרו לו להגיע אל בית הלקוח מהר יותר, כמו מערכת GPS למשל?

כלי האריזה- קצת פחות מהותי, אך עדיין רלוונטי. האם כלי האריזה נוחים? האם הם אוטמים כראוי את האוכל, כדי שלא יברח החוצה וכדי שלא יתקרר או יתחמם?

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2018: הבלוג של שירה - Travel With shira | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress