מחקרים אודות משחקי מחשב לילדים

מוצאים את עצמכם מנהלים ויכוח יומיומי עם ילדיכם בכל הנוגע להיקף השעות אותן הם בוחרים להעביר מול משחקי המחשב? זה הזמן להיחשף למספר מחקרים שמסקנותיהם יובילו לכך שאתם תהיו אלו שיעודדו את ילדיהם לשבת ולשחק במשחקי המחשב השונים.

ריבוי המסכים בעידן בו אנו חיים גורם לכך שהורים רבים נוטים להתלונן על "שעות המסך" המרובות אותן ילדיהם בוחרים להעביר מול הטלוויזיה, המחשב או הטלפון החכם. לצד התלונות מצד ההורים ולצד הויכוחים המתקיימים מדי יום באלפי בתים בישראל בין ההורים לילדיהם בכל הנוגע להיקף שעות המסך הרצויות, נערכים ברחבי העולם מחקרים שונים המעידים על כך שמשחקי המחשב השונים יכולים לשפר באופן משמעותי את כישורי הלמידה של ילדיכם.

לפני מספר שנים נערך באוניברסיטת רוצ'סטר שבניו יורק, מחקר מעמיק בנושא משחקי מחשב. במסגרת המחקר הוכנסו ליותר מ-900 כיתות לימוד בבתי ספר יסודיים ברחבי ארצות הברית, מחשבים ועליהם משחקי מחשב שונים, כאשר לחלק מהתלמידים בכל כיתת לימוד ניתנה גישה קבועה למשחקי המחשב. ממצאי המחקר העידו על כך שקרוב ל-70% מהתלמידים להם ניתנה גישה קבועה למשחקי המחשב הצליחו להגיע לתוצאות גבוהות במיוחד במבחנים שונים במקצועות היסוד הבסיסיים כגון: חשבון, שפה ומדעים.

עורכי המחקר הסבירו כי משחקי מחשב לילדים יוצרים גירוי אינטלקטואלי בקרב הילדים והדבר יכול לשפר באופן משמעותי את יכולות הריכוז והלמידה שלהם לצד שיפור ביכולות קורדינציית עין-יד. התנאי לכך, טוענים החוקרים קשור לתכני המחשק המאפשרים לילד להיחשף לתוכן בטיחותי המותאם לרמות הלמידה השונות בהתאם לגילו.

משחקי מחשב לילדים

במחקר אחר שנערך בבריטניה במימון ממשלתי נמצא כי בני נוער הנוהגים לשחק באופן קבוע במשחקי מחשב שונים נוטים להיות בעלי כישורים חברתיים ולימודיים גבוהים יותר. במסגרת המחקר חולקו לכ-100 בני נוער בעלי חיבה יתרה למשחקי המחשב, שאלונים ומבחנים פסיכוטכניים, כאשר תוצאות המבדקים הושוו לאלו אשר התקבלו משאלונים אשר חולקו לבני נוער אחרים שאינם נוהגים לשחק במשחקי מחשב. תוצאות המחקר העידו על כך שהכישורים החברתיים והלימודיים של בני הנוער הנוהגים לשחק באופן קבע במשחקי המחשב היו גבוהים יותר מאילו של בני גילם שאינם בעלי עניין או חיבה למשחקי המחשב. עורכי המחקר כי משחקי המחשב מאפשרים לעושים בהם שימוש לשפר את יכולות הריכוז והקואורדינציה וכפועל יוצא מכל לשפר באופן משמעותי את הרמה המטלית של המוח.

בשנים האחרונות, יותר ויותר מחקרים מעידים על כך שמשחקי מחשב יכולים לשפר באופן משמעותי את כישורי הלמידה וכישורי הריכוז והקואורדינציה של אלו העושים בהם שימוש. כיום, בעידן המודרני בו אנו חיים, המחשב מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו ומסביבת הלימוד של ילדינו, וכפועל יוצא מכך, מומלץ ואף חשוב לרתום את יתרונותיו של עולם המחשב להתפתחות ילדינו כבר בגילאים מוקדמים. חלק גדול ממשחקי המחשב המיועדים לילדים בגילאי 3 עד 7, מאפשרים לכם ליהנות מהיצע מרשים ואיכותי של תכנים חינוכיים, התפתחותיים וחווייתיים, המסייעים רבות להתפתחותו של הילד בכל היבט אפשרי: קוגניטיבי, שכלי, חברתי וכדומה.

משחקי מחשב אלו משלבים בתוכם מגוון רחב של אלמנטים ויזואליים, טקסטואליים ושמיעתיים המאפשרים לילד (תוך כדי משחק) ללמוד את מרכיבי המקצועות הבסיסיים כגון: שפה, חשבון, מדעים וכדומה. עולם התוכן העשיר של משחקי המחשב החינוכיים מאפשרים לילד לפתח את כישוריו המוטוריים והתפיסתיים כבר בגילאים מוקדמים.

« (Previous Post)


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2018: הבלוג של שירה - Travel With shira | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress